Moduł I

1. Wymagania prawne w odniesieniu do bezpieczeństwa przeciwwybuchowego – rozporządzeniem Ministra Gospodarki  z 26.04.2013 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać sieci gazowe i ich usytuowanie…- rozdział 5 Tłocznie Gazu , dyrektywy 1999/92/WE (ATEX User)  i 2014/34/UE  (ATEX).
  2. Podstawowe rodzaje wykonań przeciwwybuchowych elektryczne i nieelektryczne – urządzenia w wykonaniu ognioszczelnym Ex d, budowa wzmocniona Ex e, iskrobezpieczne Ex i oraz urządzenia nieelektryczne Ex h.
  3. Wymagania prawne dla silników spalinowych – certyfikat, deklaracja zgodności czy ocena własna.
  4. Ocena wzajemnego oddziaływania urządzeń – przeprowadzanie oceny zagrożenia zapłonem dla zestawów urządzeń z wykorzystaniem normy PN-EN ISO 80079-36.
  5. Systemy iskrobezpieczne - metodyka oceny zgodnie z PN-EN 60079-25, zawartość dokumentacji.
  6. ATEX vs UL - porównanie wymagań europejskich i amerykańskich, czy można stosować urządzenia spoza UE w Polsce.
  7. Agregaty sprężarkowe - zestaw czy instalacja w odniesieniu do dyrektywy 2014/34/UE.

Moduł II

1. Zagrożenia wybuchem pyłów, gazów i par cieczy palnych. Aspekty prawne i techniczne zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i normami.
  2. Wymagane dokumenty.
  3. Wymagania w zakresie oceny ryzyka wybuchu oraz dokumentu zabezpieczenia przed wybuchem wynikające z przepisów prawa.
  4. Organizacja prac wykonywanych w strefach zagrożonych wybuchem.
  5. Dobór urządzeń elektrycznych do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem.
  6. Urządzenia elektryczne w przestrzeniach zagrożonych wybuchem.

Miejsce szkolenia: Hotel Tatra*** ul. Cyrhla 34

34-500 Zakopane http://www.hoteltatra.pl/

Termin szkolenia: 06 - 08.06.2018 r.

Koszt szkolenia: 1690,00 zł netto/osoba

Zakwaterowanie w pokojach 2 i 3 osobowych, do pokoju 1 osobowego dodatkowa dopłata w wysokości 250 zł netto za 2 doby.

Trener: Adrian Skrobek

• 2006 – 2008 – specjalista ds. certyfikacji wg wymagań dyrektywy 94/9/WE (ATEX) Jednostki Notyfikowanej Głównego Instytutu Górnictwa KD Barbara
  • 2008 – 2010 – Kierownik Działu Rozwoju w Tech-Trading Sp. z o.o.
  • 2015 – Organizator sympozjum naukowo-technicznego „Bezpieczeństwo w przestrzeniach zagrożenia wybuchem”
  • Od 2016 Członek komitetu technicznego KT269 ds. Bezpieczeństwa Chemicznego.
  • W chwili obecnej zajmuje się również pracami projektowymi w zakresie konstrukcji celem spełnienia wymagań bezpieczeństwa przeciwwybuchowego, prowadzeniem ocen urządzeń i instalacji w wykonaniu przeciwwybuchowym. Autor ocen i opinii urządzeń oraz instalacji, publikacji technicznych, prelegent konferencji i seminariów technicznych i naukowych.

• Dydaktykę,
  • Indywidualne konsultacje,
  • Certyfikat o podwyższeniu kwalifikacji zawodowych.

edyta.koziol@cst.edu.pl  nr tel. 661 -  495 - 598