Nowelizacja ustawy Prawo energetyczne oraz działalność Kwalifikacyjnej URE w świetle zmian prawnych 11 – 13.03.2025 r.
Zagadnienia:
Zasady prac komisji kwalifikacyjnych po zmianie ustawy Prawo Energetyczne w dniu 03.07.2021r. oraz rozporządzenia w sprawie Ministra Energii z dnia 28 sierpnia 2019 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych. Zagadnienia:
Zmiany w zasadach prac komisji kwalifikacyjnych po zmianie ustawy Prawo Energetyczne.
1.1. Omówienie noweli ustawy Prawo energetyczne z dnia 03.07.2021r. wraz z ustawą przejściową w zakresie zmian dotyczących świadectw kwalifikacyjnych.
1.2. Omówienie zmian rozporządzenia w sprawie świadectw kwalifikacyjnych – z dnia 01.07.2022r. !!!!
1.3. Omówienie rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 kwietnia 2003r w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci ( Dz. U. nr 89 poz. 828 z 2003r.)2.Organizacja prac przy urządzeniach energetycznych .
2. Omówienie stanu prawnego wynikającego z rozporządzenia Ministra Energii z dnia 28 sierpnia 2019 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych – wejście w życie w dniu 26.10.2020r.
2.1. Wątpliwości interpretacyjne w zakresie organizacji prac wykonywanych przy urządzeniach energetycznych – odniesienie do rozporządzenia Ministra Energii z dnia 28 sierpnia 2019 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych
2.2. Zasady organizacji pracy organizacji prac przy urządzeniach energetycznych - omówienie ramowej instrukcji organizacji bezpiecznej pracy – przykład dokumentu
2.3. Instrukcja organizacji bezpiecznej pracy na czas remontu, inwestycji i rozruchu urządzeń energetycznych – przykład dokument3. Eksploatacja urządzeń energetycznych.
3.Omówienie zasad eksploatacji urządzeń energetycznych w tym urządzeń budowy przeciwwybuchowej w odniesieniu do rozporządzenia Ministra Energii z dnia 28 sierpnia 2019 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych
3.1. Przykłady ramowych instrukcji eksploatacji urządzeń energetycznych – instrukcja ramowa eksploatacji stacji SN/nN, ramowa instrukcja eksploatacji kotła parowego 3.3. Omówienie warunków eksploatacji urządzeń energetycznych w strefach zagrożonych wybuchem.
Miejsce szkolenia: Bukowina Tatrzańska Grand Stasinda
Termin szkolenia:
Koszt szkolenia:
Trener:
Inspektor pracy, od 2006 jako nadinspektor pracy kierujący Sekcją Prewencji Wypadkowej. Specjalista w badaniu okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy. Od początku pracy w PIP zajmuję się wypadkami. Posiada bogate doświadczenie przy weryfikacji dokumentacji bhp i dokumentacji powypadkowej, dochodzeniu, rozpoznawaniu przyczyn i okoliczności wypadków, praktyk z zakresu kontroli kart oceny ryzyka, kart wypadku. Autor licznych warsztatów i artykułów w zakresie wypadkowości. Wybitny wykładowca-praktyk w dziedzinie wypadków przy pracy, szkoleń z zakresu bhp oraz oceny ryzyka zawodowego.
Potrafi zaktywizować najtrudniejsze grupy szkoleniowe. Szkolenia realizowane z jego udziałem są wysoko oceniane nawet przez najbardziej wymagających uczestników.
Cena szkolenia obejmuje:
- Dydaktykę ,
- Indywidualne konsultacje z trenerem,
- Materiały szkoleniowe,
- Zakwaterowanie,
- Wyżywienie,
- Certyfikat.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o wypełnienie i przesłanie karty zgłoszenia na adres mailowy: biuro@cst.edu.pl
Bliższych informacji na temat szkolenia można uzyskać:
iwona.skrzypczak@cst.edu.pl nr tel. 510 – 268 – 403